TYFLOMASER

Druhy masáží

Klasická (švédská) masáž

slouží k zmírnění bolestí svalů a zlepšení tělesného zdraví a pohody. Je nejzákladnější masáží a jedním z nejstraších stylů masáží. Její systém vytvořil ve Švédsku Henrik Ling již kolem roku 1730. Hlavním prvkem je zvýšení krevního oběhu v masírovaných částech těla a tím dávat tělu možnost pojmout více kyslíku do krevního oběhu a tak regenerovat tkáně. Švédská masáž pomáhá proto také zvyšováním rychlosti, kterou buňky z těla odstraňují škodlivé látky. Po jejím absolvování poznáte ozdravující účinky pocity uspokojení a uvolnění.
 • Klasickou masáž neprovádíme při nádorových onemocněních, epilepsii, nachlazení, vysokém krevním tlaku, a v těhotenství.
 • Manuální lymfodrenáž

  tato masáž působí na lymfatický systém, který je tvořen systémem lymfatických cév a uzlin, kde koluje tzv. lymfa vznikající z mezibuněčné tekutiny jejíž funkcí je filtrace a detoxikace našeho organizmu. Je dnes velmi populární kosmetickou metodou, která hlavně umožňuje efektivní odstraňování celulitidy. Tato metoda má i další léčebné účinky, například pomáhá při celkové detoxikaci organizmu, zlepšení metabolizmu, zlepšení fyzické kondice a je také i prevencí proti nádorovým onemocněním.
 • Masáž není možné provést při nádorových onemocněních, při nachlazení, při akutním zánětu žil a v těhotenství do třetího měsíce.
 • Reflexní masáž plosky

  Reflexní terapie, je doplňkovou terapii, řadu zdravotních potíží léčí tlak na reflexní body, které podporují léčbu odpovídajících částí těla. Plosky našich nohou jsou považovány za zrcadlo celého těla. Masér při reflexní terapii používá špičky prstů a palce, tlakem stlačuje reflexní body na ploskách nohou klienta tak, aby vyvolal prospěšnou odezvu v jiné části těla. Léčba jednotlivých orgánů spočívá v korigování energetické nerovnováhy v organismu. Reflexologie pomáhá detoxikovat tělo a podporuje ochranu imunitního systému.
 • Reflexologie se neprovádí při nádorovém onemocnění, při potížích se štítnou žlázou, v těhotenství a po transplantaci orgánů.
 • Regenerační masáž

  slouží pomocí hlubšího zásahu do lidského organismu k odstranění některých zdravotních potíží či onemocnění. Tato technika napomáhá lidskému tělu zejména při problémech s bolestmi svalů, kostí a kloubů, oslabením vnitřních orgánů a při detoxikaci a celkovém posílení organismu. Doporučuje se zejména po větším sportovním či pracovním výkonu.
 • Masáž se neprovádí při nachlazení, vysokém krevním tlaku, epilepsii a těhotenství.
 • Relaxační masáž

  přináší potěšení pro naše tělo, svaly i klouby, pro duši pocity pohody a psychického uvolnění. Masáže jsou zaměřeny na zklidnění, celkové ozdravění organismu, rozproudění energie a pozitivní naladění mysli, je to jeden ze způsobů, jak dosáhnout uvolňující a osvobozující harmonii těla a duše. Tato masáž zlepší při pravidelném užívání fyzickou i psychickou kondici, zbavuje nás od napětí z koloběhu moderního uspěchaného života, navrací síly a velmi dobře vás připraví na zvládání stresu a stresových situací.
 • Masáž se neprovádí při nachlazení, vysokém krevním tlaku, epilepsii a těhotenství.
 • Sportovní masáž

  se liší od ostatních tím, že je zaměřena na svaly a svalové skupiny zapojované při určitém sportovním výkonu, doporučuje se před i po sportovním výkonu. Navozuje pak vyšší svalovou aktivitu a pomáhá při prohřátí partií těla. Také podobně jako ostatní druhy masáží přispívá ke zvýšení duševní i tělesné pohody. Tato masáž pomáhá při regeneraci svalstva a tkání, zvyšují prokrvení kůže, podporuje lymfatický a cévní systém v odplavování toxinů, mírní bolesti pohybového aparátu a zlepšují jeho výkonnost, zbavují svaly od pocitů ztuhlosti a je ideálním doplňkem při pravidelném tělesném cvičení a sportovní aktivitě.
 • Masáž se neprovádí při nachlazení, vysokém krevním tlaku, epilepsii a těhotenství.


 • noWer systems © 2006 TOPlist